تاریخ انتشار: 28 بهمن 1401 |
زمان مطالعه: 7 دقیقه

شیائومی یکی از برندهای تازه‌وارد بازار موبایل است که طی مدت کوتاهی به شهرت قابل توجهی در حوزه تولید و عرضه تلفن‌ همراه دست یافت. همین مساله سبب شده است تا امروز مشتریان به صورت هدفمند نسبت به خرید گوشی‌های شیائومی اقدام کنند و به دنبال بهترین گوشی شیائومی از نظر باتری یا سخت‌افزار باشند. در این مقاله سعی می‌کنیم برای یکی از پرسش‌های یاد شده، پاسخی را بیابیم. پس اگر به دنبال خرید بهترین گوشی شیائومی از نظر نگهداری شارژ هستید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

بهترین گوشی شیائومی در حوزه باتری

شیائومی انواع مختلفی از تلفن‌ همراه را تولید می‌کند که هرکدام از آن‌ها با سلیقه گروهی از مشتریان انطباق دارد. هنگامی که تصمیم داریم بهترین گوشی شیائومی از نظر باتری را مشخص کنیم، باید به مواردی همچون نحوه شارژ شدن و مدت زمان نگهداری شارژ توجه کرد. بنابراین شناخت بهترین گوشی شیائومی از نظر نگهداری شارژ و بهترین گوشی شیائومی با شارژدهی بالا، به تعیین بهترین تلفن همراه شیائومی از نظر باتری کمک خواهد کرد.

عوامل متعددی بر نحوه شارژ شدن و دشارژ شدن باتری گوشی تاثیر دارند. پورت ورودی گوشی و پشتیبانی آن از شارژ سریع بر زمان پر شدن باتری گوشی مؤثر است. از سوی دیگر هرچقدر سخت‌افزار گوشی شما قوی‌تر باشد، باتری در زمان کوتاه‌تری تخلیه خواهد شد. علاوه‌‌بر موارد گفته شده، قیمت تمام شده گوشی نیز برای مخاطبان اهمیت دارد چرا که سطح انتظارات آن‌ها را واقع گرایانه خواهد کرد.

بهترین گوشی شیائومی در محدوده 4 میلیون تومان

محدوده قیمتی کمتر از چهار میلیون تومان، به گوشی‌های اقتصادی شیائومی اختصاص دارد. اکثر تلفن‌های همراه این بازه قیمتی از پورت میکرو USB برای شارژ شدن استفاده می‌کنند که عملکرد چندان سریعی ندارد. شارژرهای ارائه شده در جعبه گوشی‌های اقتصادی شیائومی نیز معمولا از نوع ده وات است.

شیائومی ردمی 9 اکتیو

دو گوشی ردمی 9 اکتیو و پوکو C31 عنوان بهترین گوشی شیائومی از نظر نگهداری شارژ در این بازه را به خود اختصاص می‌دهند. هر دو گوشی به باطری با ظرفیت 5000 میلی‌آمپر مجهز هستند که در استفاده‌های عادی بیش از یک روز دوام خواهد آورد. استفاده از پردازنده اقتصادی و صفحه نمایش با وضوح +HD سبب شده است تا مصرف باتری این دو مدل اندک باشد.

بهترین گوشی شیائومی در محدوده 5 میلیون تومان

در بازه قیمتی پنج میلیون تومان، رقابت شدیدی بین گوشی‌های شیائومی در حوزه باتری وجود دارد و مشتریان در این بازه باید با توجه به خواسته‌ها و اهداف خود نسبت به خریداری تلفن همراه اقدام کنند. بهترین گوشی شیائومی از نظر نگهداری شارژ در این بازه قیمتی ردمی 10 پرایم است، نسخه‌ای ارتقا یافته از مدل اصلی ردمی 10 که با باتری 6000 میلی آمپری به دست مشتریان می‌رسد. شارژر عرضه شده به همراه ردمی 10 پرایم از نوع 18 وات است، بنابراین پر شدن باتری حجیم آن مدت نسبتا زیادی طول می‌کشد.

شیائومی ردمی 10 پرایم

شیائومی ردمی 10 پرایم

در سوی دیگر اگر مشتری بهترین گوشی شیائومی با شارژدهی بالا را بخواهد، دو مدل ردمی نوت 11 و پوکو ام 4 پرو 5G پیش روی او قرار خواهد داشت. هر دو مدل به باتری 5000 میلی آمپر ساعتی و شارژر سریع 33 واتی مجهز هستند. شارژر سریع 33 واتی قادر است در عرض یک ساعت باطری 5000 میلی آمپری هر دو گوشی را پر کند که این مساله موجب سهولت استفاده از تلفن همراه خواهد شد.

بهترین گوشی شیائومی در محدوده 7 میلیون تومان

در محدوده بین 5 الی 7 میلیون تومان بازار، همان گزینه‌های قبلی یعنی ردمی 10 پرایم، ردمی نوت 11 و پوکو ام 4 پرو (هر دو نسخه 4G و 5G) حضور دارند. علاوه بر این گزینه‌ها، ردمی نوت 11S هم در این بازه قیمتی حضور دارد که پردازنده بهتری را نسبت به نوت 11 معمولی در خود جای داده است. اکثر این تلفن‌ها به جز ردمی 10 پرایم به باتری با ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعت و شارژر سریع 33 وات مجهز هستند و مدت زمان شارژ شدن کامل آن‌ها کمتر از یک ساعت است. در صورتی که بین این چند گزینه مردد هستید، به شما پیشنهاد می‌شود که نسبت به خرید ردمی نوت 11S اقدام کنید، چرا که این گوشی از نظر شارژدهی و سخت‌افزار در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

با این حال بهترین گوشی شیائومی از نظر باتری در محدوده هفت میلیون تومان هیچ‌کدام از گزینه‌های یاد شده نیست. در صورتی که تنها معیار مشتری برای خرید گوشی شیائومی در این محدوده قیمتی باتری باشد، خرید ردمی نوت 10 پرو به وی پیشنهاد می‌شود. ظرفیت باتری ردمی نوت 10 پرو همانند دیگر گوشی‌ها در خانواده نوت برابر با 5000 میلی آمپر است اما شارژر فوق سریع 67 واتی به همراه آن ارائه می‌شود که موجب افزایش ارزش این گوشی شده است. شارژر فوق سریع 67 واتی قادر است تا باتری ردمی نوت 10 پرو را در 42 دقیقه کاملا پر کند.

ردمی نوت 10 پرو

ردمی نوت 10 پرو

بهترین گوشی شیائومی در بازه قیمتی 9 میلیون تومان

در بازه قیمتی 7 الی 9 میلیون تومان، دو رقیب هم‌خانواده از شیائومی حضور دارند که در زمینه بهترین گوشی شیائومی از نظر نگهداری شارژ و بهترین گوشی شیائومی با شارژدهی بالا رقیب یکدیگر هستند. این دو گوشی عبارتند از: ردمی نوت 11 پرو 4G و پوکو X4 پرو 5G. هر دو تلفن به باتری‌ با ظرفیت 5000 میلی آمپر ساعتی و شارژر فوق سریع 67 واتی مجهز هستند.

هر دو گوشی از نظر ظرفیت باتری و شارژر در وضعیت مناسبی قرار دارند اما پیشنهاد ما به شما خرید ردمی نوت 11 پرو است. شیائومی این گوشی را به قابلیت Power Delivery ۳٫۰ +Quick Charge 3 مجهز کرده است که با استفاده از آن نیمی از باتری تنها در 15 دقیقه شارژ می‌شود. قابلیت استفاده از دو سیمکارت همزمان نیز یکی دیگر از مزایا ردمی نوت 11 پرو نسبت به پوکو X4 پرو 5G است.

بهترین گوشی شیائومی در بازه قیمتی 10 میلیون تومان و بالاتر

به جز Mi 11 Ultra که قیمتی بیش از سی میلیون تومان دارد، باقی گوشی‌های شیائومی در محدوده قیمتی کمتر از 20 میلیون تومان قرار دارند. در بازه‌های قیمتی بیش از ده میلیون تومان، چند گوشی شیائومی از نظر باتری در وضعیت مطلوبی قرار دارند. این چهار گوشی عبارتند از: شیائومی 12x، شیائومی 11T، شیائومی 11T Pro و ردمی K40 گیمینگ.

شیائومی 11T و شیائومی 11T Pro

شیائومی 11T + شیائومی 11T Pro

هر چهار گوشی از نظر باتری و شارژر جزو بهترین‌های بازار هستند و با توجه به سلیقه و سایر معیارهای خود می‌توانید نسبت به خرید یکی از آن‌ها اقدام کنید. با این حال به مشتریان در این بازه قیمتی پیشنهاد می‌شود تا شیائومی 11T Pro را برای خرید انتخاب کنند. این گوشی علاوه بر بهره‌مندی از مشخصات فنی قدرتمند و ظاهر زیبا، از مزیت شارژر 120 واتی نیز بهره‌مند است. این شارژر می‌تواند در کمتر از 20 دقیقه باتری گوشی را به طور کامل شارژ کند که یک مزیت رقابتی بزرگ برای شیائومی 11T Pro محسوب می‌شود.

جمع‌بندی، بهترین گوشی شیائومی از نظر باتری در هر بازه قیمتی

در این مقاله سعی کردیم تا بهترین گوشی‌ شیائومی از نظر نگهداری شارژ و شارژدهی بالا را در هر بازه قیمتی مورد بررسی قرار دهیم. باید خاطرنشان کرد که برخی از گوشی‌های شیائومی که باتری مناسبی دارند، در این مقاله ذکر نشده‌اند که علت آن قدیمی شدن مدل‌ آن‌ها بر اثر ورود گوشی‌های جدید است. از جمله این گوشی‌ها می‌توان به ردمی 9T، ردمی نوت 10 اس، ردمی 9 و پوکو F3 اشاره کرد. برای خرید گوشی شیائومی  می‌توانید روی لینک درج شده کلیک کرده و موبایل مورد نظر خود را از میان تمامی مدل‌های موجود در فروشگاه پلازادیجیتال خریداری کنید.

پلازا دیجیتال

پلازا دیجیتال

پلازا دیحیتال بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین لپ تاپ ایسوس و سایر برندهای مطرح به حساب می‌اید. می توانید لپ تاپ مورد نظر خودتان را با بهترین قیمت از پلازا دیجیتال خریداری کنید.

1 دیدگاه

تکفای

باتری نوت 10 پرو واقعا پایداری خوبی داره قشنگ یه روز رو جواب میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *